Ako sme hľadali DODGE

Autor: Valerián Valášek | 27.8.2006 o 14:27 | Karma článku: 10,98 | Prečítané:  4221x

Možno viete, že v 34.kalendárnom týždni sa hľadal na rádiu Expres DODGE - nové auto, distribuované na Slovensku spoločnosťou Chrysler. Týždeň súťažilo a hľadalo celé Slovensko. Samotný DODGE Caliber bol ukrytý však priamo u nás v Trstenej. A takto to vyzeralo v sobotu 26.8.2006 :

Ráno 6.50. Zapína sa mi rádiobudík, mám naladený Expres a práve volá nejaká poslucháčka a hľadá DODGE /čítaj "doč"/. Odvčera je jasné, že je v Žilinskom kraji a nie je to žiadny z južných okresov. Ostal len okres Námestovo a Tvrdošín. Poslucháčka tipuje Tvrdošín a vzápätí mesto Trstená. Šokovaná, že uhádla správne tipuje umiestnenie na námestí. Zle, koniec, ďalší poslucháč o hodinu. Vstávam, lejem do seba nejaké tekutiny, obliekam sa a sadám na bicykel brázdiť ulice a uličky s cieľom nájsť oranžový futuristický "doč". Nie som sám. Desiatky cyklistov a aút križujú známe miesta, ale skupinka sa netvorí zatiaľ nikde.

Je 7.45. Volám priateľke, ktorá je doma pri rádiu, nech dobre počúva. Poslucháč zanedlho háda, či nie je pri nemocnici. Nie. Omrzelo ma to, kupujem rožky a idem domov. Sprcha, raňajky, priateľka odchádza predávať, lebo otvorené majú aj v sobotu do 12.00. Pomaly sa dostávam do sobotňajšej eufórie, práve je 8.50. Poslucháč z auta háda sídlisko Západ a je úspešný. Pozrem sa cez okno, autá flekujú a otáčajú na západ. Bum, dve sú v sebe. Škodovka nedala prednosť druhej - rozbité sklo a preliačené dvere. Nuž, nemali byť akí chtiví. Ale, ... čosi mi vŕta v hlave, veď Západ, to je tak 10 barákov. Idem tam aj ja.

Je 9.10. Pomaly prichádzam na Západ. Húfy ľudí smerujú ku garážam, zatiaľ po oranžovej metalíze ani stopy. Na konci Trstenej, resp. na začiatku smerom z juhu, sa zhromaždilo až asi 100 ľudí, ale len okolo akéhosi modrého prepravného kontajnera. Vraj je tam už 3 týždne, mysleli, že akási búdka pre robotníkov. Chalan na motorke kričí, že on bol prvý a že vnútri je "doč". Malí chlapci lezú na kontajner, hľadajú dieru, tej ale niet. dvere sú zavreté tyčami istenými dvoma visiacimi zámkami. Jeden chalan povolí otočením jednu tyč, ktorá nemala zámku, poodchýli o centimeter dvere a kričí, že vidí svetlomet. To už je tam 250 ľudí. Policajti s megafónom zakazujú parkovať na príjazdovej ceste, ale veľmi to nepomáha.

Konečne 9.50. prvá sa dovolala z davu nejaká slečna. Umiestňuje auto ku garážam, moderátorka Petra Bernasovská odobruje modrý kontajner, ale pýta ŠPZ. Dievka rezká číta po chvíli číslo kontajnera, čo nestačí. Koniec, pesnička, ďalší poslucháč o hodinu. Všetci si vydýchnu, nával ku kontajneru, hľadá sa iný nápis. Fixkou na boku je drobnými napísané BA 984 OP. To bude ono. Ja prehlasujem, že to nebude stačiť, lebo budú chcieť vedieť, čo je za predným sklom, a že treba kontajnerové zámky vylomiť. Poniektorí bežíme zháňať kliešte-štipačky.

10.30. Vraciame sa bez klieští, dav sa rozrástol asi na 350 ľudí. Poniektorí sa smejú, ale málo z nás má len rádio, tak sa tvoria hlúčiky. Akýsi mladý muž zháňa nabíjačku na Nokiu, ale koncovku do auta nemá nikto. Všetci prezváňajú pre istotu už teraz, hoci múdre hlavy vravia, že treba šetriť baterky na konkrétny čas. Mimochodom jedna zámka sa medzitým takmer poddala kmásaniu pubertiakov, ku ktorým som sa na chvíľu /priznám/ pridal aj ja.

Je 10.50. Dovolalo sa 15 ročné dievča v okuliaroch v rifľovej bunde. Menuje DODGE, Caliber, ZA kraj, okres Tvrdošín, mesto Trstená, sídlisko Západ, garáže, modrý kontajner, nápisová ŠPZ a ... auto vyhráva ! My ostatní sa zberáme domov, len poniektorí čakajú na pracovníkov Expresu, čo prídu otvoriť "garáž" nového autíčka.

Je 15.50. Cestujem do Bystrice k mame, pri výjazde z Trstenej vidím stále ešte ruch. Dievča Andrea tam dáva interview pre Expres, údajne nemá v rodine nikoho, kto by autíčko odšoféroval, len akási krstná neviem odkiaľ má vodičák. Nevadí, auto jej už nikto nevezme, stala sa na chvíľu dokonca populárna. Nezávidím, ale 800.000 za predaj by sa zišlo. Autko som omrkol, je pekné, trocha mi vadí bledé čalúnenie, ale 240 na tachometri presviedča chlapov aj malých chlapcov, že je rýchle. Gratulujeme !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?