Hračka Opti Mask Pro

Autor: Valerián Valášek | 18.8.2016 o 21:11 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  8043x

Na trhu sa objavila nová "hračka", ktorej výrobca šíri mierne povedané zavádzajúcu kampaň. Údajne sa pomocou tohto masážneho očného prístroja možno zbaviť okuliarov, a to dokonca v priebehu 6 týždňov od zakúpenia ! 

Načo najmodernejšie 7D očné lasery s bezbolestnou liečbou krátkozrakosti, keď je na trhu "zázračný" masážny prístrojček Opti Mask Pro ?

Samozrejme ide o účinné masírovanie peňaženiek chudobnej slovenskej vrstvy s príjmom na hranici minimálnej mzdy. Taký človek, ktorý si nemôže dovoliť zaplatiť akciovú cenu 650,- € za najnovší Z-Lasik, si povie, že obetuje 38,- € za jednoduchší spôsob zbavenia sa okuliarov, však za pokus to určite stojí.

A výrobca rozpredáva skladové zásoby takmer bezcennej pomôcky, ktorej nemožno uprieť placebo efekt a možno mierne "osviežujúci" pocit uvoľnenia oblasti okolo očí po 5-10 minút trvajúcej masáži oblasti koreňa nosa.

Ale povedzme si o celom prístroji trochu viac po poriadku:

Zhruba začiatkom tohto roku sa začala celosvetová propaganda na internete so šírením aj po sociálnych sieťach. "Revolučný" masážny prístroj Opti Mask Pro vás zbaví do pár týždňov okuliarov jednoduchým spôsobom, zaberajúcim asi 10 minút použitia denne ! Bomba ! Paráda ! Fantastické ! K nám samozrejme dorazila skvelá pomôcka tiež. Spoločnosť, ktorá ju údajne distribuuje, sa na fakturačnej adrese uvádza ako Opti Mask LLC so sídlom na 633 W 5th St, Los Angeles. Stačí vyplniť kontaktný formulár na internete, zadať adresu a položku zaplatiť pri doručení na dobierku. 

Do pár pracovných dní naozaj obdržíte malý balíček s úhľadne zabalenými "veľkými okuliarmi", teda samotným jednoduchým masážnym prístrojčekom, ktorý vyzerá nasledovne:

Spredu je na mieste očí tmavá umelá hmota, aby počas masáže nerušil tok svetla pohodu.

Zozadu sa nachádza niekoľko výčnelkov dĺžky asi 2 cm, ktoré sú opatrené v oblasti kontaktných špičiek malými, dosť jednoducho vloženými polguličkami údajne magnetického kovu. Či ide o skutočné magnetky, som ani neskúšal, v každom prípade si treba dávať pozor, aby uvedené polguličky nevypadli počas manipulácie zo svojich lôžok. Jemným tlakom prstov zboku výčnelkov ich možno totiž veľmi jednoducho vylúpnuť. To isté sa môže stať aj pri nasadzovaní prístroja na oči, alebo pri samotnej masáži. Po stlačení stredného z troch tlačidiel na hornej časti prístroja sa spustí kombinovaná masážna frekvencia, ktorú možno opakovaným stlačením tlačidla meniť. Pravým tlačidlom možno voliť dĺžku masáže medzi 3 a 5 minútami. Ľavým tlačidlom sa prístroj zapína a vypína.

Prístroj má jednotnú veľkosť a preto sa môže stať, že vám jednoducho na vašu tvár nesadne a želaný prítlak špičiek masážnych výčnelkov na kožu okolia očí nenastane, tým bude celé vibrovanie prístroja aj celkovo neúčinné. Ak budete mať to šťastie, že ste pre prístroj "konfekčný typ", tak sa uskromnite s vibrovaním len stredných 6 výčnelkov na oblasť koreňa nosa, ostatné výčnelky sú nefunkčné a plnia len akúsi opornú funkciu.

V každom prípade, aj keby ste prístroj používali 6 týždňov každý deň za sebou, vaše dioptrie ostanú naďalej nezmenené. Zázrak sa nekoná.

Poznámka: Autor zakúpil prístroj na vyskúšanie za účelom napísania tohto hodnotiaceho článku a tým šírenia osvety. Autor osobne prístroj z proporcionálnych dôvodov tvaru nosa a očníc nemohol využiť, náhodou sa však hodil na iného rodinného príslušníka, ktorý ho používal bezvýsledne 6 týždňov vkuse. Okrem príjemného placebo pocitu "osvieženia" nebolo popísané použitím nič prevratné. Link na kritiku uvedenej pomôcky si prečítajte aj tu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Pozor, vstup len na povolenie. Kde sú posledné zostatky železnej opony na Slovensku

Posledné zvyšky železnej opony a jej makety sa nachádzajú v Petržalke a Devínskej Novej Vsi.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?